Не поспішаєте "перевзувати" авто? За літню гуму в зимовий період можна буде напоротись на штраф

  • 06.11.2023 20:07
  • 3 хвилини читання
Не поспішаєте "перевзувати" авто? За літню гуму в зимовий період можна буде напоротись на штраф

Не поспішаєте "перевзувати" авто? За літню гуму в зимовий період можна буде напоротись на штраф.

Зима - це період, коли ми змінюємо зимову гуму на нашому автомобілі. Це необхідний захід, який допомагає зберегти безпеку на дорозі в умовах складних погодних умов. Проте, деякі водії упускають це правило, залишаючи на своєму транспортному засобі літні покришки навіть у зимовий період. Це може мати серйозні наслідки і незначно вплинути на Ваш гаманець.

Законодавство України встановлює тривалість періоду, протягом якого водії повинні мати зимову гуму на своїх автомобілях. Згідно з цим, від 1 листопада до 31 березня, а також у разі снігопаду, ожеледиці або налипання мокрого снігу до дорожнього одягу, обов'язковою є встановлення зимової гуми. Це стосується як легкових автомобілів, так і вантажних чи автобусів масою до 3,5 тонн.

Очевидно, що встановлення зимової гуми має свої переваги. Вона забезпечує краще зчеплення з дорожнім покриттям, скорочує шлях гальмування і підвищує безпеку на дорозі. Літня же гума при низьких температурах втрачає свої властивості, і водіння на таких шинах стає небезпечним та непередбачуваним.

Невиконання вимог щодо заміни літньої гуми на зимову покарається штрафом. Згідно з Правилами дорожнього руху України, штраф за цей порушення становить півтори нетто-мінімалок зарплати. Крім того, водій може отримати штрафні бали, які будуть занесені у водійську категорію. Тобто, не тільки фінансово, але й це може негативно позначитись на Вашій водійській репутації.

Також важливо зазначити, що в разі дорожньо-транспортної пригоди або нещасного випадку, коли на автомобілі була встановлена літня гума, страхова компанія може відмовитись відшкодувати збитки, посилаючись на недотримання водієм законодавства.

Отже, ми повинні пам'ятати про те, що правильний добір гуми насамперед запевнить безпеку на дорозі. Не варто економити на власному здоров'ї та безпеці інших учасників руху. Перевірте стан своєї гуми та вчасно змініть її на зимову. Пам'ятайте, що штраф - це найменша втрата, поряд з потенційними наслідками небезпечного водіння на літній гумі. Будьте відповідальними водіями і дотримуйтеся правил дорожнього руху.