Учені математики з Великобританії обрахували, яку кількість лотерейних квитків необхідно придбати для того, щоб отримати виграш.

  • 19.01.2024 09:16
  • 2 хвилини читання
Учені математики з Великобританії обрахували, яку кількість лотерейних квитків необхідно придбати для того, щоб отримати виграш.

На жаль, неясно, чи підходить така ​​схема для української лотереї.

Перегляньте також Пара з Великобританії виграла джекпот у лотереї, але їм ніхто не вручив приз.

Скільки потрібно придбати лотерейних квитків?

Відповідно до правил Національної лотереї Британії, розіграш відбувається двічі на тиждень із випадковим вибором шести номерів від одного до 59. Згідно з думкою математиків Девіда Стюарта і Девіда Кушинга, для гарантованої можливості отримання будь-якого виграшу мінімальна кількість білетів становить 27 штук.

Чоловіки створили список з 27 конкретних квитків, що охоплюють всі можливі числа для отримання виграшу з математичної точки зору. Для проведення дослідження вони використали математичну систему кінцевої геометрії, яка передбачає розміщення чисел від одного до 59 парами або трійками на геометричних фігурах у вигляді ряду.

Скільки лотерейних квитків потрібно придбати, щоб виграти? / Фото New Scientist.

Як ми бачимо, потім кожен набір чисел з'єднується лініями, утворюючи послідовність з шести чисел, яка становить один виграшний квиток. За їх словами, потрібно 27 таких послідовностей, щоб охопити всі 59 чисел і гарантувати, що принаймні одна пара збігається.

Раніше аналітики з грального порталу CSGO детально дослідили статистику чисел, які найчастіше випадають у популярній американській лотереї Powerball. Вони проаналізували більше 950 розіграшів з 2015 по 2023 рік. За результатами проведеного дослідження число 61 було визнано "найщасливішим", оскільки протягом цього періоду воно випало 90 разів.