Знизити швидкість та увімкнути двірники: як безпечно водити авто в дощову погоду

  • 08.11.2023 19:58
  • 3 хвилини читання
Знизити швидкість та увімкнути двірники: як безпечно водити авто в дощову погоду

Незалежно від того, як досвідчений ви водій, дощова погода може створити небезпеку на дорозі. Зменшена видимість, скользька дорога і погіршена реакція гальм, усе це може призвести до небажаного інциденту. Однак, існують певні кроки, які ви можете вжити, щоб безпечно водити автомобіль навіть в дощову погоду. Ось кілька порад, які варто пам'ятати:

Знизьте швидкість:

Під час дощової погоди швидкість автомобіля має бути зниженою. Навіть якщо ви знайомі з дорогою, скользька дорога може здивувати вас у будь-який момент. Зменшення швидкості дозволить вам керувати авто набагато легше і зменшить ваш час реакції, якщо станеться щось непередбачуване.

 

Увімкніть довідники:

Для поліпшення видимості, включіть фари увімкнутий режим для дощу. Це допоможе іншим водіям бачити вас, а також допоможе вам бачити дорогу краще. Завжди переконуйтеся, що ваші довідники працюють належним чином. Якщо немає контрагентів, можна також увімкнути протитуманні фари.

Зберігайте належну відстань:

 

Утворення більших відстаней між вами та автомобілем, що знаходиться попереду, є ще одним важливим аспектом безпечності в дощову погоду. Збереження достатнього простору дозволить уникнути маневрування в надмірному склепі, а також дозволить вам більше часу на реагування в разі аварійної ситуації.

Уникайте гальмування на мокрій дорозі:

Гальмування на мокрій дорозі може бути небезпечним, оскільки шини автомобіля можуть втратити тягу з мокрою поверхнею. Якщо ви впевнені, що потрібно зменшити швидкість, почніть робити це заздалегідь і поступово, використовуючи ваші гальма з обережністю. І ні за яких обставин не натискайте гальма раптово!

 

Обережно при роботі з кермом:

У вологих умовах реакція автомобіля на рухання керма може бути іншою, ніж звичайно. Будьте обережними, коли керуєте авто в дощову погоду, і не будьте на нього впливати раптовими рухами. Поступові дії з кермом допоможуть вам уникнути втрати керованості автомобіля.

Обережно на водяній заносі:

Якщо ви помітили, що ваш автомобіль виїжджає на водяний занос, намагайтеся не панікувати. Зменште швидкість поступово і послідовно корегуйте курс руху, повертаючи кермо в бік, в якому виїжджаєте на занос. Уникайте раптових рухів, а також не натискайте гальма або акселератор. Знову ж таки, йдеться про плавну реакцію.

Враховуючи ці поради, ви зможете зменшити ризик та безпечно водити автомобіль в дощову погоду. Пам'ятайте, що безпека на дорозі залежить від вашої уважності та обережності, тому будьте уважні та завжди дотримуйтесь правил дорожнього руху.